O przedszkolu

Przedszkole Niepubliczne MIŚ to kameralna placówka oświatowa z domową atmosferą położona w zacisznym miejscu, u podnóża Gór Sowich, z dala od skrzyżowań i ruchliwych ulic, do której można szybko dojechać i bezproblemowo zaparkować samochód.

Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:30 – 16:00 przez 12 miesięcy w roku z dwutygodniową przerwą techniczną w pierwszej połowie sierpnia. Wyżywienie obejmuje:  I śniadanie, II śniadanie oraz dwudaniowy obiad z deserem.

Zajęcia z podstawy programowej, nauki języka angielskiego, rytmiki oraz warsztatów tanecznych breakdance prowadzone są w dwóch małolicznych grupach wiekowych, tj. od 2,5 do 4 lat, oraz od 5 do 6 lat. „Zerówka” ma dodatkowo osobny blok zajęć. Czas poza zajęciami przedszkolaki spędzają razem, bawiąc się w sali głównej lub na placu zabaw. Kameralne warunki znacząco ułatwiają osiąganie wysokich standardów opieki i edukacji dzieci.

Przedszkole „Miś” mieści się w parterowym budynku. W skład obiektu wchodzi sala główna, sala pomocnicza, szatnia,  dwie łazienki dla dzieci, łazienka dla personelu, kuchnia, zmywalnia oraz plac zabaw. Całość odpowiada w pełni wymogom stawianym dla nowo-budowanych  przedszkoli. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w wentylację z rekuperacją, która gwarantuje utrzymanie świeżego, czystego powietrza w salach bez konieczności otwierania okien.

W 2019r. nasze przedszkole zostało ocenione przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Zachęcamy do zapoznania się z „Raportem z ewaluacji problemowej”.

Powody, dla których warto posłać dziecko do przedszkola:

• znacząca część możliwości intelektualnych człowieka kształtuje się w pierwszych latach życia,
  • wczesna edukacja najefektywniej pomaga wyrównywać szanse edukacyjne dzieci, zagrożonych wykluczeniem społecznym,
  • umiejętności, które małe dzieci wyniosą z przedszkola, zaowocują w szkole
  • dzieci będą osiągać lepsze wyniki nauczania,
  • uczestnictwo w grupie przedszkolnej stwarza, zwłaszcza jedynakom, szczególną okazję do rozwijania dojrzałości emocjonalnej,
  • grupa rówieśnicza i nawiązywane w niej pod kierunkiem nauczyciela relacje stanowią bardzo sprzyjające środowisko do rozwoju umiejętności językowych,
  • wychowanie przedszkolne jest niezwykle cenną okazją do nabywania doświadczeń w trakcie zabawy, która jest dla dzieci intensywnym procesem uczenia się,
  • wychowanie przedszkolne pozwala wzbogacić wartości i doświadczenia wyniesione z domu o doświadczenia rówieśników,
  • obecność dziecka w grupie przedszkolnej stwarza nauczycielom okazję do jego profesjonalnej obserwacji i ewentualnego zauważenia niepokojących zachowań czy niedostatku podstawowych umiejętności – nauczyciel może rozwijać i korygować zaburzone funkcje dziecka,
  • w przedszkolu można skutecznie kształtować gotowość dziecka do nauki szkolnej, przygotować do uczenia się przez całe życie i przez to zapewnić mu lepsze szanse edukacyjne.