Opis

Przedszkole Niepubliczne MIŚ w Bielawie położone jest w zacisznym, spokojnym miejscu, u podnóża Gór Sowich, z dala od skrzyżowań i ruchliwych ulic, do którego jest łatwy i szybki dojazd, z dostępem do parkingu, w miejscu sprzyjającym spacerom i wycieczkom na łono przyrody. W  pobliżu znajduje się Szkoła Podstawowa nr 4, przystanek autobusowy oraz kościół rzymskokatolicki.

„Miś” mieści się w  nowym, nowoczesnym, parterowym budynku przeznaczonym dla dzieci. Obiekt spełnia wszystkie aktualne normy oraz posiada niezbędne uzgodnienia.

W skład obiektu przedszkolnego wchodzi sala zabaw, szatnia,  dwie łazienki dla dzieci, łazienka dla personelu, kuchnia, zmywalnia oraz plac zabaw. Całość odpowiada w pełni wymogom stawianym dla nowo-budowanych  przedszkoli. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w wentylację z rekuperacją, która gwarantuje utrzymanie świeżego powietrza w salach bez konieczności otwierania okien.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku przedszkolnego wynosi 92,7 m², w tym do dyspozycji dzieci jest powierzchnia 72 m².

Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci w wieku 2,5 – 6 lat, które w grupie  będą rozwijały swoje umiejętności,  zdobywały wiadomości, będą dojrzewały emocjonalnie i nabywały umiejętności społecznych. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:30 – 16:30. Wyżywienie w placówce obejmuje  I śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek.

Dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę osób, dla których praca z dziećmi  jest powołaniem, a ograniczenie liczby dzieci w grupie do 18 przedszkolaków stwarza bardzo dobre warunki do właściwej opieki i edukacji.

Powody, dla których warto posłać dziecko do przedszkola:

•  znacząca część możliwości intelektualnych człowieka kształtuje się w pierwszych latach życia,
  • wczesna edukacja najefektywniej pomaga wyrównywać szanse edukacyjne dzieci, zagrożonych wykluczeniem społecznym,
  • umiejętności, które małe dzieci wyniosą z przedszkola, zaowocują w szkole
  • dzieci będą osiągać lepsze wyniki nauczania,
  • uczestnictwo w grupie przedszkolnej stwarza, zwłaszcza jedynakom, szczególną okazję do rozwijania dojrzałości emocjonalnej,
  • grupa rówieśnicza i nawiązywane w niej pod kierunkiem nauczyciela relacje stanowią bardzo sprzyjające środowisko do rozwoju umiejętności językowych,
  • wychowanie przedszkolne jest niezwykle cenną okazją do nabywania doświadczeń w trakcie zabawy, która jest dla dzieci intensywnym procesem uczenia się,
  • wychowanie przedszkolne pozwala wzbogacić wartości i doświadczenia wyniesione z domu o doświadczenia rówieśników,
  • obecność dziecka w grupie przedszkolnej stwarza nauczycielom okazję do jego profesjonalnej obserwacji i ewentualnego zauważenia niepokojących zachowań czy niedostatku podstawowych umiejętności – nauczyciel może rozwijać i korygować zaburzone funkcje dziecka,
  • w przedszkolu można skutecznie kształtować gotowość dziecka do nauki szkolnej, przygotować do uczenia się przez całe życie i przez to zapewnić mu lepsze szanse edukacyjne.
Reklamy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s